středa 9. května 2018

Psané slovo #16 (Svět knihy, God of War a já)

Už jen dva dny. Vlak mi jede v pátek 6:00, což je opravdu krásný čas, vzhledem k tomu, že mi to jede z Hranic na Moravě, kde se musím dopravit autem. Vstávat budu před pátou, půl hodinky autem, přes tři hodiny ve vlaku, ale bude to stát za to. Na Svět knihy se letos opravdu těším. Program ani přednášky moc nesleduji, těším se na lidi, které jsou dlouho neviděl, neslyšel. Kdo by chtěl dát kafe, pokecat, napište nejlépe na IG (holecdavid) a domluvíme se. Chystám se i trochu nakupovat, protože to jsem už dlouho nedělal, je třeba doplnit něco novějšího a být v obraze. A třeba bych se mohl dokopat k recenzi na nějakou knihu, ne komiks. Uvidíme.


Kromě příprav na Svět knihy, které zahrnují nákup jízdenek a vymýšlení programu na cestu vlakem, čtu pořád Jméno růže. Hlavně kvůli pracovní době od rána do večera a playstationu. Nebýt těchto dvou věcí, asi bych měl dávno dočteno. Ale je to moc dobrá kniha, od Eca jsem nic jiného ani nečekal. Není to ale příběh, který člověk čte po páru stránkách. Chce si to udělat opravdu čas, uvařit si třena kávu a ponořit se do té atmosféry klášterů a mnichů. Určitě si zároveň s tím rozečtu i nějaké fantasy, které si vezmu s sebou i do Prahy, ať se po cestě nenudím. Vyberu ještě něco staršího, co mi chybí na dočtení, nové kousky si povezu až z Prahy.


Před pár dny jsem taky pokořil God of War, cinkla i platinová trofej, takže hotovo. Můžu vřele doporučit, opravdu skvělá hra s promyšleným příběhem a rozumnou obtížností. Spousta možností v soubojích, runové útoky a podpora Atrea z toho dělají opravdu komplexní záležitost. Teď řeším co hrát dál - asi to padne na Wolfenstein 2, ten už mi tu leží dlouho. Hlavně kvůli přepsanému save souboru!!! a nechtělo se mi to hrát zase od začátku. Asi mi nic jiného nezbude. Pořád mě tam sice čekají další hry, u kterých chci platinu, ale na to musí být nálada.


Co se týče věcí okolo, dělají mi společnost hlavně mí dva psi, které můžete dost často vidět na instagramu. Je to takový kolotoč práce - trénink - knihy a hry a tomu nadřazeny ty dvě chlupaté potvory. Kdo by chtěl, je taky zván na naši pravidelnou deskovkovou akci Valašské deskohraní (událost), kde může i přespat, takže ať už to máte jakkoliv daleko, je to v pohodě! Já jdu pracovat a krátit si tak čas čekáním na páteční ráno. Uvidíme se! :)


2 komentáře:

  1. V pátek taky vyrážím v 6 z Brna xDD

    OdpovědětVymazat
  2. No... pořád asi budu jediný člověk na světě, kterého God of War nebere. :D

    OdpovědětVymazat