pátek 23. února 2018

HELLBOY 6: PODIVNÁ MÍSTA

Být či nebýt. Kreslit koníky a mořské víly nebo příšery a kamení. Toť Mignolovo dilema. To druhé mu jde zatraceně dobře, držme se toho. Šestý díl Hellboye nás zavede na spoustu míst. Podivných míst především. Hellboy odešel z úřadu, to bude dovolená. Afrika, teplo, pohoda. V jiném příběhu možná. Pro Hellboye změna světadílu znamená pouze jiné problémy. Víte, když jste tak známá postava, všude se najde někdo, kdo po vás bude něco chtít. Abyste umřeli, například. Rozčtvrtit, každý kousek dát někomu jinému, vaši pravou ruku velrybě. A to je jenom začátek. Je dobré si na začátku udělat pár přátel, kteří pak aspoň budou diskutovat o tom, jak trpíte. 

Co všechno dokáže touha. Tady například zajmout Hellboye. Tím vlastně všechno začíná. Není tak moc důležité, kdo ho chce mít v moci, ale proč. A co s ním chce dělat. Naše hlavní postava má kromě své pověsti dobráka od kosti bohužel i pověst toho, kdo zahubí vše živé. Ona ta jeho pravá ruka neslouží jen k zadnímu háku příšeře do čumáku. I když se to vysloveně nabízí a doporučuje! Odměna za jeho zajetí je jakékoliv přání. To je fajn. Ale dávejte si velký pozor na to, co si přejete a kde. Ne vždycky přání plní hodná zlatá rybka.


Šestý díl se jmenuje Podivná místa, taky by to ale mohlo být z průseru do průseru. Když už se jeden problém vyřeší, objeví se další. Větší. A to doslova. Problém je v tom, že všichni záporáci mají vlastně ty nejušlechtilejší myšlenky. Zabítím Hellboye zachrání svět, lidstvo nepadne do rukou žabího moru. A kdyby náhodou, tak je radši všechny zabijeme a zotročíme. Nebo naopak? Kromě jiného nesmíme zapomenout na ty, kterým Hellboy ublížil v minulosti. Přiznejme si, páru potvorám už přes čumák dal, a ne všechny na to zapomněly. Pokud přežily. Úsměvné je, jak si myslí, že to podruhé dopadne jinak. Vsázím svou porci ranních lívanců!


Těžko říct, jak dlouho by vás bavilo poslouchat, že jednou budete zodpovědní za apokalypsu. Šestý Hellboy je nabitý akcí, ale na druhou stranu obsahuje i spoustu důležitých dialogů, ze kterých se dozvíme něco nového. Všechno je příjemně zasazené do depresivních míst, kde jen stěží najdete hezké koníky a mořské víly (aspoň ne takové, jaké si představujete). Připravte se tedy na spoustu příšer a kamení, které budou Hellboye doprovázet po celou jeho dovolenou. Pohodlně se usaďte a buďte rádi, že na těch podivných místech nemusíte být vy. 

Výtisk můžete zakoupit na stránkách Comics Centrum.Žádné komentáře:

Okomentovat